Plüton’dan Gelen İlk Görüntü Üzerine

Tarafından | 15 Temmuz 2015

     Amerika Uzay Araştırma Merkezi ( NASA ) tarafından 19 Ocak 2006 tarihinde Florida’daki Cape Canaveral uzay üssünden uzaya fırlatılan New Horizons adlı uzay aracı uzay yolculuğunun 9. yılında Plüton Gezegenine ait ilk görüntüsünü 14 Temmuz 2015 günü saat 14:19′ ta gönderdi haberini sanırım hepimiz okumuş ve geçmişizdir. NASA’ da görevli bilim insanları ise bundan yaklaşık 9 yıl önce yaptıkları çalışmalarının karşılığını tam 9 yıl sonra yani bu gün almışlardır.

     Bu gün  biz Müslümanlarca kutsal sayılan Ramazan Ayı‘ nda hemde Bin Yıldan Daha Hayırlı olarak bildiğimiz Kadir Gecesi sabahında ülke olarak bu haberi okuyup geçerken Fenerbahçe tarafından transfer edilen Van Persie‘ nin ülkemize gelmesine deliler gibi sevindik, Milli Futbolcumuz Arda‘ nın dünya devi Barcelona’ ya transfer olması ile gururlandık,  Sosyal Medya’ da zulme uğrayan Müslüman kardeşlerimize destek için binlerce paylaşımda bulunduk ve Tv programlarında Torunum Ağzıma Osurdu Orucum Bozulur mu ? sorularına cevap aradık. Onlar ise hani şu dinsiz imansızlar Allah’ a inanıp iman etmeyen gavurlar yani NASA’ da görevli bilim insanları ise 9 yıl önce bu gün için çalıştılar emek harcadılar ve bu gün emeklerinin karşılığını aldılar. Onlar O Fotoğraf üzerinden Plüton Gezegeninin oluşumunu ve yapısını incelerken Bizler O Fotoğrafta dikkat çeken en belirgin şeyin Plüton gezegeni üzerinde oluşan Kalp şekli olduğunu farkettik. Haber7

     Oysa ki Kutsal Kitabımız Kuran-ı Kerimde Yüce Allah Necm Suresi (38-39-40) Ayetinde bizlere ” İnsan için ancak çalıştığı vardır. (38) Şüphesiz onun çalışması ileride görülecektir. (39)  Sonra çalışmasının karşılığı kendisine tastamam verilecektir.(40) “Diyanet ) buyurmuştur.

Halen Çuvaldızı Kendimize İğneyi Başkasına Batırma Vakti gelmedi mi ?

   Günümüzde dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşayan Müslümanların hali ortayken elin gavuru nasıl oluyor da binlerce kilometre uzaktan gelerek Demokrasi getiriyor ? Neden Müslüman kardeşlerimiz zulme uğrarken biz ancak zalimlerin yaptıkları zulmü izliyoruz ? Neden biz Müslümanlar elin gavurunun yaptığı çalışmaları yapamıyoruz ? Şimdi içinizden  ne gerek var onlar yapıyor ya, aslında bizde bir şeyler yapmaya çalışıyoruz da olmuyor, hep birileri engel oluyor dediğinizi duyar gibiyim Oysa Kuran-ı Kerimde Al-i İmran Suresi (139) Ayetinde Yüce Allah bizlere  ” Gevşemeyin, Hüzünlenmeyin. Eğer (gerçekten) iman etmiş kimseler iseniz üstün olan sizlersiniz.”Diyanet ) buyuruyor. Peki bunların Plüton! dan gelen görüntü ile ne alakası vardı da oturdum bu yazıyı kaleme aldım. Kendi kendime sordum sadece neden bizler Müslümanlar bu tür çalışmalar yapmak yerine Ecdadımızın yaptıkları ile övünmekle yetiniyoruz. neden bizler çalışmıyor, üretmiyor sadece olanlarla yetiniyoruz, neden bizler zulüm edene karşı Dur diyemeyip sadece Kınamakla yetiniyoruz, neden bizler okuyup, çalışıp. üretip Dünya’ ya hükmedemiyoruz,  neden mi çünkü bizler inandığımız değerleri ya tam olarak bilmiyor yada idrak edemiyoruz.

     Oysa ki Allah’ın Resulü Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v. )  bizlere Veda Ederken  “Ey müminler! ” Sizlere iki emanet bırakıyorum, onlara sarılıp uydukça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanetler Allah’ın Kitabı Kur an-ı Kerim ve Peygamberinin sünnetidir. ” dememiş miydiO zaman biz Müslümanlar her zaman araştırmalı,  çalışmalı, üretmeli ve başarılı olmalıyız ki inancımızın gereğini yerine getirelim.

Ramazan GÜÇLÜ
15.07.2015

Bir cevap yazın